Punčochové zboží

Punčochy, punčocháče  a podkolenky již patří do ženského šatníků po mnoho a mnoho let.

sammy_rajstopy_wzorzyste_20_den_w_04_02lavinia_ponczochy_samonosne_w_15_02

gatta-tea04_02 gatta-bodyprotect20

Punčochy také mohou mít funkci stahovacího prádla. Těmito punčochy se krásně vytvarují nohy a upraví se křivky dámy. To stejné platí pro těhotné dámy s bříškem, kde je nutná podpora bříška.

Historie punčoch

První zmínky o punčochách a punčocháčích byly již ve starověkém Řecku. Prvními lidmi, kteří je nosili byli otroci a dělníci, kteří je používali jako ochranu kůže před nepřízní počasí. Poté se trento trend rozšířil do celého světa, kde začali punčochy nosit nejenom muži. V dnešní době máme nespočet vzorů, materiálů a dalších jiných vychytávek.

Materiál punčoch

Punčocha musí být vyrobena z kvalitního materiálu, který se neponičí. Punčochy jsou hodně náchylné k poškození, proto je důležité zvolit dobrého výrobce a vhodný materiál. Punčochy jsou vyráběny především ze směsi polyamidu a elastanu, některé punčochy mohou obsahovat lycru nebo nylon.

Výrobci punčoch

Výrobci jako Fiore, Gatta, Mona či Obsessive jsou velmi dobří a vyrábějí jen to nejlepší zboží. Je důležité, aby tito výrobci byli kvalitní, protože punčochové zboží je velmi delikátní a snadno se protrhne.